Legowisko potrzeba czy fanaberia??? cz.1 0
Legowisko potrzeba czy fanaberia??? cz.1

CZEMU TO TAK WAŻNE BY PIES MIAŁ SWOJE LEGOWISKO!!!

 

  1. Legowisko potrzeba czy fanaberia???

Kiedy w naszym domu pojawia się pupil, bardzo często nie zastanawiamy się nad rodzajem legowisk. Tylko odruchowo je kupujemy bo przecież pies musi mieć legowisko i kładziemy je gdzieś w domu bez większego zastanowienia. Jednak warto poświecić tym wyborom trochę więcej czasu! Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości…

Oczywiście na rynku jest tak wiele możliwości, takie uroki naszych czasów! Z pewnością skupiła bym się jednak nad wyznaczeniem sobie kilku celi tj.:

budżet (wiadomo istotna kwestia, jednak nie przesadzajmy w żadną ze stron, tani produkt może mieć niską jakość i będziemy płacić kilka razy w roku za nowe legowisko)

jakość ( pokaż kotku co masz w środku, zwracajmy uwagę na wypełnienie, ale też tkanina zewnętrzna ma spore znaczenie )

design ( każdy z nas ma inny gust, ale wszyscy lubimy otaczać się rzeczami przyjemnymi dla naszego oka)

 

  1. Po pierwsze postawmy sobie pytanie po co psu legowisko? Do czego ma służyć? Co mu daje?

Oczywiście wielu z was powie, że pies będzie spał z wami, a legowisko jest mu nie potrzebne. A jednak… kiedy my wychodzimy z domu pies zostaje sam potrzebuje swojej przestrzeni.

AZYLU

POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA

Dodatkowo czasem pies potrzebuje pobyć sam ze sobą jak i my, legowisko to miejsce TYLKO DLA NIEGO. Czas na relaks, wyciszenie, odpoczynek po długim spacerze czy intensywnej zabawie.

 

  1. Od początku należy budować relacje ze swoim psiakiem.

Będzie nam bardzo wdzięczny jeśli stworzymy mu strefę tylko dla NIEGO i będziemy ją szanować. Jeśli w TWOIM domu znajdują się dzieci naucz je również szanować przestrzeń waszego pupila. Czy decydujecie się na kennel klatkę czy legowisko to przestrzeń Psa, taki jego prywatny pokój. Gwarantuje, że odwdzięczy się MIŁOŚCIĄ…

Pies będzie szanował nas jeśli i my będziemy szanować jego przestrzeń. Oczywiście nie powiem, że sama wiele razy wylegiwałam się na legowisku razem z naszym prezesem MINIEM, ale nigdy nie przekraczałam jego granic. Budowanie relacji zaufania i szacunku to najważniejsza i zarazem najtrudniejsza kwestia. 

 

  1. Gdzie zatem umiejscowić legowisko naszego pupila???

Zrównoważony i stabilny pies powinien spać nawet do 15 h na dobę! Miło jest spędzić ten czas z przyjemnością…

Jak tak pomyśleć to 15 godzin w łóżku to całkiem dużo. Zarówno psy jak i koty spędzają miedzy 12-16h na wylegiwaniu się i błogim relaksie. Wiem, wiem ... tylko pozazdrościć!!! Pewnie sami ledwo wyrabiacie normę 7 h spania. Skoro jednak już tyle czasu spędzają na tym relaksie zagwarantujmy im ku temu najlepsze warunki. Jest kilka zasad, które dobrze jest, aby były spełnione jeśli chodzi o umiejscowienie legowisk waszych pupili.

unikaj ciągów komunikacyjnych

 

zachowaj odległość od okien

 

zachowaj odległość od drzwi

 

z dala od głośników

 

z dala od telewizorów

 

nie kładź legowisko obok grzejników

Pies czy kot, aby właściwie wypocząć potrzebuje spokoju nie może być zbyt ciepło i zbyt zimno, nie powinna być to przestrzeń, w której ciągle palimy sztuczne światło. Na uwadze miejmy przestrzeń, w której zwierzę nie musi być na ciągłym STAND BAY-u, czyli w trybie czuwania…

 

  1. Jeżeli już znalazłeś tą właściwą przestrzeń w swoim domu to dobry początek do wyboru właściwego legowiska.

Tu mamy kilka różnych wariantów do wyboru!!!

Przede wszystkim kształt, wielkość, rodzaj tkaniny, rodzaj wypełnienia, łatwość w utrzymaniu czystości oraz jego design.

Przestrzeń, którą wybraliście z pewnością pomoże nam określić możliwości co do wielkości i kształtu legowiska. Jednak pamiętaj wielkość legowiska powinna pozwolić psu czy kotu na położenie się w nim i wyciągniecie. Nawet jeśli na co dzień śpi zwinięty w kłębek. Zapraszam Cię w tym momencie do obserwacji swojego pupila, jeśli już jest z wami zaobserwuj co lubi i jak lubi spać, czy szuka chłodniejszych przestrzeni czy raczej miłego ciepłego konta do wtulenia się. Dzięki tym obserwacjom wybór legowiska na naszej stronie będzie dużo łatwiejszy. 

***

W kolejnym artykule poświecimy czas na wyjaśnienie wszystkich składowych legowisko czyli wypełnienie, tkaniny, wielkość itp.

Zapraszamy już za tydzień.

Dziękujemy bardzo za tą wspólna chwile i do następnego wpisu.

Agata &  Ada

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl